Novoroční předsevzetí - jak správně na to?

Máte i Vy každoročně hubnutí jako novoroční předsevzetí?

Chcete být úspěšní? Tak jak na to?

Novoroční předsevzetí si dáváme, když jsme s sebou nebyli loni úplně spokojení. Nový rok může být pro Vás ideální příležitostí ke startu, ale neměl by být stresujícím faktorem. Dát si novoroční předsevzetí je bezpochybně dobrým startem do nového roku! Pokud už přebytečné kilogramy vadí i Vám samotným, je na čase s tím něco udělat. Motivace je určitě nutná, a jestli tou motivací bylo právě předsevzetí nebo Vás vyděsil ukazatel váhy, to už je úplně jedno. Podstatný je fakt, že chcete zhubnout z vlastní iniciativy, což je ta nejcennější informace, z které vychází největší část úspěchu.

Správná cesta je rozhodnout se pro sebe! Rovněž je potřeba si uvědomit, že pokud měníme návyk, nelze jej jen tak zrušit. Snazší cestou je vyměnit ho za jiný. V případě kouření by to pak mohlo být nadměrná konzumace jídla či sladkostí. Pozor na to! Výhodnější bude sáhnout raději po zdravém jídle, začít více sportovat nebo si připravit šálek dobrého čaje.
Je nesmysl stanovovat si jednostranné, většinou málo účinné diety s hrozícím následným jojo efektem. Mnohem lepší se pokusit se postupně a trvale upravit své stravovací návyky.

Je mnoho důvodů pro a proti – o tom se dočtete v zítřejším článku Klady a zápory pro novoroční hubnutí. Článek by Vám měl pomoci se rozhodnout se pro Váš nejdůležitější důvod.

Hlavní příčina neúspěchu při hubnutí je postupná ztráta motivace, respektive podlehnutí různým pokušením. Druhá nejčastější chyba je nesprávný výběr postupu na hubnutí. Pokud dokážeme odstranit tyto příčiny selhání při hubnutí, tak se Vám určitě podaří zhubnout a co je nejpodstatnější i váhu si udržet. My Vám s tím velice rádi našimi články a podporou velice rádi pomůžeme.
Jistě to znáte - novoroční předsevzetí vydrží pár dní, týdnů, ale pak to většina z Vás i tak vzdá. Je to jen kvůli tomu, že na začátku roku je pro člověka přirozené až automatické vyburcovat se k nějakým změnám (např. hubnutí). Na začátku roku máme ve zvyku mít určitou motivaci. Jak si ji ale udržet? Na toto téma už jsme na tomto webu měli článek – Počáteční motivace a diskuzi. Postupně budeme doplňovat i další články, kterými Vás chceme podpořit v udržení Vaší motivace.

Správný postup hubnutí je alfa a omega úspěchu při hubnutí, proto jsme pro Vás také vytvořili stravovací princip Povánoční hubnutí, jehož koupí si zajistíte jídelníčky a rady pro správnou změnu a dosažení cíle.

Pokud se na hubnutí dobře připravíte, tak máte velkou šanci, že úspěšně zhubnete. Držíme Vám palce.

 

 

Štítky: 

Autor článku

Mgr. Martina Vrbická
Obrázek uživatele Mgr. Martina Vrbická

Na tomto webu tvořím jídelníčky, články a diskuze a jsem tu pro Váspomoci Vám se zdravým jídelníčkem, a pro Vaše dotazy a podporu v nesnázích.

Ve své práci a při tvoření jídelníčků kladu hlavní důraz na používání běžně dostupných potravin, ne nějakých výživových doplňků.