Umíte se odměnit?

Dokud naše hlava nepřijme fakt, že jsme odhodlaní hubnout, že to prostě zvládneme, házíme si tak trochu klacky pod nohy a naše cesta bude daleko obtížnější. Naopak s pozitivním přístupem a optimismem to půjde jednoznačně líp. A když se těšíte na odměnu za úsilí, jde to ještě lépe.

Stanovte si postupné krůčky a za jejich splnění se hned odměňte. Podpoří Vás to a bude Vás to pohánět kupředu.

Mějte radost z každého dne, kdy se Vám podaří Váš výživový plán dodržet.

Změnit vžitý životní styl není žádná legrace, každý krok, který se Vám podaří zaslouží pochvalu a odměnu. Odměna nemusí být velká, ale důležitý je ten pocit ze zvládnutí dalšího "úkolu". Budete tak motivovaní k lepším výsledků a pokračování.

Za snahu a splnění dílčích cílů se můžete odměnit mnoha způsoby:

1. Nové oblečení
Místo čokolády a návštěvy fastfoodu si kupte něco nového hezkého na sebe. Hubnete, proto budete nové kousky oblečení jistě potřebovat.

2. Věcná odměna
Kupte si například věc, po které už dlouho toužíte - ať je to nové kolo nebo oblíbená voňavka.

3. Relaxace
Kromě stravy a pohybu je důležitý i odpočinek. Umění relaxovat je při hubnutí neméně důležitá věc. Naplánujte si například den lenošení, který bude patřit jen Vám. Nebo si jako odměnu za snažení dopřejte příjemnou masáž. Jistě si to zasloužíte.

4. Požitek
Odměnou Vám může být i návštěva kadeřnice nebo kosmetika. Zkrátka dělejte vše pro to, abyste se cítili dobře.

5. Kino
Také si můžete za odměnu vyjít na hezkou romantickou večeři nebo zajít do kina či divadla.

6. Výlet
Výbornou odměnou je také výlet s rodinou. Navíc podpoříte ještě své snažení pohybem navíc.

7. Jídlo nebo káva
Pokud opravdu poctivě dodržujete režim, můžete si dopřát i malou sladkost jako odměnu. Vybírejte si ale – lepší kousek kvalitní sladkosti (čokoláda s vysokým obsahem kakaa) než spousta tučných a sladkých kousků. Další odměnou Vám může být posezení nad šálkem dobré kávy.

Tak teď už se umíte "správně" odměnit za své snažení. Berte to jako podporu své motivace.

Štítky: 

Autor článku

Mgr. Martina Vrbická
Obrázek uživatele Mgr. Martina Vrbická

Na tomto webu tvořím jídelníčky, články a diskuze a jsem tu pro Váspomoci Vám se zdravým jídelníčkem, a pro Vaše dotazy a podporu v nesnázích.

Ve své práci a při tvoření jídelníčků kladu hlavní důraz na používání běžně dostupných potravin, ne nějakých výživových doplňků.