Chutě, chutě, chutě

Naučte se poslouchat své tělo. Promlouvá k vám prostřednictvím různý signálů. Jedním z nich jsou i chutě. Mluvme nyní o "chuti na sladké", která se může stát úporným průvodcem po Sacharidových vlnách i jiných stravovacích principech. U jiného dietního opatření jsem chutě na sladké neregistrovala.

  

Z dlouhodobého pozorování jsem dospěla k závěru, že existují 2 důvody této chuti. Prvním důvodem je nizké množství sacharidů přijatých ve stravě. Tím druhým je naopak jejich nadměrné množství. Myšleno v jednom tom kterém jídle.

Pokud vás, budou tyto chutě pronásledovat, není to nic neobvyklého. Naopak. Signalizuje to správné fungování a hospodaření těla. Neříkám, že se s tímto máte smířit a tiše či hlasitě trpět, ale že pro příští týden připravím pár tipů, jak se této chuti zbavit, resp.jak obelstít chuťové pohárky v ústech tak, aby daly signál do mozku, že chuť se "odstěhovala do Humpolce".

U mě se ve dnech nízkého množství sacharidů, chuť na sladké objevila. Další den, kdy bylo dacharidů více, už pouze ráno před snídaní. Po snídani už byla na cestě do Humploce. Smile Nutno podotknout, že patřím mezi lidi, kteří převážnou část života žádnou dietu nedrželi. Pouze jsem se zdravě a kvalitně stravovala. Chutěmi na sladké jsem za stadardního stravovacího režimu prostě netrpěla. Nemám ráda ani zmrzlinu. Když jsem si dala něco sladkého, bylo to spíše sladké - kyselé, jakoby citrónové sladké. Nevím jak to vyjádřit. Naprosto ideální pro mě bylo nealkoholické mojito. Tento druh chuti na sladké mě občas popadal pouze od jara do konce léta.

A co vaše chutě na sladké?

 

 

Štítky: 

Komentáře

Tak já a chutě na sladké to by bylo na dlouho Smile Mám je od dětství celý život a myslím, že mě jich nikdo nikdy nezbaví Biggrin je období kdy mám menší chutě a kdy větší, období kdy mám větší vůli a nic si nedám a pak období kdy si je dávám pořád...ze sladké chuti já mám bohužel nejradši takové hodně sladké věci typu baklava,zákusky, ale i sušenky atd.. prostě všechno sladké Biggrin

Kdo nemá rád sladké je "divný":-D... ja sladké ráda ale zatím se u mě žadné chutě neprojevují spíš občas hlad mezi jídly. Mohla bych jíst každou hodinu :-). Věřím i zarověn asi vím že přístím týdnem to bude lepší když nebudu tak rozežraná jako jsem těď

Nemám ani moc chuť na sladké, ale trápí mě pořád hlad a jsem docela podrážděná. Asi to bude chtít čas Smile

Ano, chce to čas, mělo by to během 14 dní vymizet. Dostatečně pij cca 0,05l na 1 kg tělesné hmotnosti. Taky zkus vysledovat, zda ta podrážděnost trvá celý den, nebo jen v určitou dobu.

Chutě na sladké mám celý život. Teď mne ale kupodivu mlsná nehodí a Roman je rád, že mu Nugeta ze skleničky "sama" nemizí :o) Možná to je i tím, že se nenudím, mám pocit, že celý den nedělám nic jiného, než že si připravuju jídlo nebo ho jím :o)

No vidíš, to je sen všech kdo mají rádi jídlo. Celý den jíst a přitom hubnout...

Tak to já musím říci, že mě přešli chutě na sladké úplně!! Před tím jsem měla chuť se něčím "dojídat" po obědě a večer pár kostiček čokolády, ale teď vůbec!! Díky moc za to!!!!

Pravděpodobně jsi se přejídala resp.jsi měla velké množství sacharidů v hlavních jídlech po kterých jsi se měla potřebu "dojídat". Přešli tě chutě na sladké, což je způsobeno optimálnějším množstvím sacharidů. On the other hand máš hlad. Přijdeme na to, co v tom je. Neboj. Sleduj se dál, zapisuj si pocity. A příští týden mi tady dej vědět, zda jsi měla 4.den hlad. Bude to středa. Díky

Autor článku

Pavla Brokešová
Obrázek uživatele Pavla Brokešová