Chystání jídel

Pokud chcete být v dietě úspěšní, pokud chcete opravdu upravit tělesnou váhu, je třeba si chystat jídlo. Můžete si říct, že dnes je kolem plno obchodů a restaurací a že si vždy něco opatříte. Upřímně řečeno to není zrovna dobrý nápad. A proč?

Určitě pro vás nebude novinkou fakt, že pokud nakupujete hladoví, nakupujete jinak. Nakupujete více, nakupujete ne zcela vhodné potraviny, apod. V dietním režimu nemůžete být hladoví. Tak když si se sebou do práce nebo na cestu vezmete předem připravené jídlo, víte, co jíte, a porce přesně zapadá do Vašeho jídelníčku. Našli bychom minimálně 25 dalších důvodů, proč si jídlo chystat. 

Je dobré si vyčlenit čas na přípravu. Někomu vyhovuje ranní vstávání a jídlo si chystá u ranní kávy. Takto to dělám i já. Někdo není právě ranní ptáče a rád si přispí. Pokud patříte mezi tyto lidi, chystejte si jídlo večer. Věřte, že Vám to nezabere více než hodinu denně. Budeme pro Vás mít další články o tom, jak si přípravu zkrátit a zjednodušit. Tak sledujte články, diskuse a přihlaste se i k odběru RSS.

Tak co? Jak jste na tom s tímto zásadním návykem? Daří se Vám dodržovat?

Těšíme se na Vaše komentáře a náměty

Tým Nutriční ordinace

Jídlo jsem si vždy chystala večer. Jakmile to neudělám, přes den už nestíhám a snadno tak sklouznu k neadekvátní náhradě předepsaného jídla.

A byl pro Tebe problém si na to zvyknout? Nebo to bylo jen o motivaci?

Problém to nebyl. Na začátku diety jsem sice s  přípravou skoro hodinu ztrávila, postupem času se ale doba zkracovala a pak mi stačilo tak 20 min Smile